Ücretsiz Hesap Kurulumu! Ağustos Ayına Kadar Geçerli Reklam bütçesi gerekmeksizin 250₺ değerindeki hesap kurulumu fırsatından yararlanabilirsiniz!

Google Reklam Hizmetleri Hakkında En Çok Merak Edilen Sorular

Google Ads Reklam Ağını Neden Kullanmalıyım?

Google arama motorunda saniyede 40.000, yıllık 1.2 trilyon arama yapılıyor. E-ticaret satışlarının önemli bir bölümüne katkı sağlayan Google reklam ağı, birçok şirket için kaçınılmaz gelir kapısı halini almış durumda. Şirketinizi online mecrada tanıtmak, bilinirliğini arttırmak ve ani satış artışları ile büyümek istiyorsanız, Google reklam ağı kaçınılmaz duraklarınızdan biri.

Google Reklam Ajansları ile Neden Çalışmalıyım ?

Google reklam ajansları her ne kadar ücret ödenen bir yer gibi duruyor olsa da, Reklam bütçenizin en üst teknoloji ile etkili kullanılmasını sağladığından dolayı her zaman daha kazançlı sonuçlar doğuracaktır. Google arama ağı reklamlarında yapılacak herhangi bir yanlış, sizin için yüksek maliyetlere sebep olması ve sürekli kontrol gerektirmesinden dolayı, bu işin google uzmanlarına bırakılması yatırım getirinizi arttırırken sizin ve ekip arkadaşlarınızın diğer işlere odaklanabilmesini sağlar.

Google Reklam Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öncelikle, Google ads reklamlarının sektörünüz için etkili olup olmadığına emin olmanız gerekir. Sosyal medya reklamları bazı durumlarda daha etkili sonuçlar doğurabilir. Ancak, Google Analytics, gibi araçlar ile site ziyaretçilerinin analizlerini yorumlama ve doğru sonuçlar çıkararak siteye uygulanması gelişim için olmazsa olmazdır, Google sertifikalı uzmanlar ile çalışmak tüm reklam yöntemleri için fazlasıyla önemlidir.

Google Ads'de Reklam Vermenin Koşulları Nelerdir ?

Aşağıdaki ürün veya hizmetler google reklam hizmetinden faydalanamaz;

Taklit ürünler, tehlikeli ürün veya hizmetler, dürüst olmayan davranışlara imkan verme, Uygunsuz İçerik, Yanlış Beyan, yetişkinlere uygun içerik, alkol, telif hakları, ödüllü oyunlar ve kumar, sağlık hizmetleri ve ilaçlar, siyasi içerik.

Google Reklam Verme Ücretleri Hakkında En Çok Merak Edilen Sorular

Google Reklam Verme Ücretlerini Neye Göre Belirliyor?

Google arama ağı reklam verme ücretlerini tıklama başına maliyet (Cost Per Click – CPC) sistemi ile fiyatlandırır. Belirlenen anahtar kelime üst fiyat teklifleri, açık arttırma mantığı ile Google aratmalarında üst sıralarda yer almanızı sağlar. Örneğin, siz bir anahtar kelime için tıklama başına 1TL ödemeye razı iken, rakibiniz aynı anahtar kelime için 1.1TL teklif verirse sıralamalarda sizden üstte yer alır.

Google görüntü ağı reklam verme ücretlendirmeleri ise, tıklama başına maliyet (CPC), görüntülenme başına maliyet (CPM) ve edinme başına maliyet (CPA) olarak farklılık gösteriyor.

Google Ads Reklamlarına Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Reklam vermek istediğiniz kanallar, bu kanalların rekabet seviyesi, aylık aratma veya gösterim hacmi farklılık gösterdiğinden dolayı, bu sorunun cevabı ancak sektörünüz ve beklentileriniz doğrultusunda belirlenebilir.

Google Ads Reklam Yönetimi Hizmet Ücretiniz Nedir?

Google Ads reklam yönetimi hizmeti için ücretlendirmeyi şirketinizin aylık reklam bütçesi üzerinden belirliyoruz.

 

Reklam Bütçem Yok. Google'da Nasıl Ücretsiz Reklam Verebilirim?

Lorenzocss olarak bazı durumlarda müşterilerimize reklam bütçe desteği sağlıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçin.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Formu doldurun ve size en kısa sürede ulaşalım! Sizinle çalışmayı heyecanla bekliyoruz.

Bize ulaşmak ve teklif almak için buradan ulaşabilirisiniz!

Back to top of page